Виж темата - Римски град Никополис ад Иструм

Римски град Никополис ад Иструм

Модератори: Avitohol, Administrator

Re: Римски град Никополис ад Иструм

Мнениеот Guest » 28 Авг 2009 11:54

Имам в предвид под трудно, че примерно проекта за аквариума е много добър, но от гледна точка на финансиране - трудно ще се намерят средства... Вие със строителство занимавате ли се? Или само с архитектурно проектиране?
Guest

Мнениеот marhis » 28 Авг 2009 12:05

Всичко е въпрос на баланс....а и инвестициите в даден обект се връщат.Икономиите и грешните решения на база на цена са основна грешка в инвестиционното проектиране в БГ.....,но това е дълга тема.
Гледаме да участваме от началото до края,ако не пряко то поне с контрол.Иначе се занимаваме и "грубо" строителство,но за обекти 5 категория основно.
Apertae Musarum ianuae..........аut inveniam viam, aut faciam!
Аватар
marhis
Стратег
Стратег

Мнениеот Guest » 28 Авг 2009 12:12

Ясно. Ние се занимаваме основно с довършителните работи! Имам в предвид и грубия строеж правим, но повече наблягам на довършителния строеж, както и ВиК, Ел. и т.н. Офисът ви там ли се намира където сте го посочили в сайта?
Guest

Мнениеот marhis » 28 Авг 2009 12:19

Там си е,но е недостъпен за клиенти все още....едното ниво не е готово още....А сега сме в различни офиси всички и работим и с други колеги.
Затова казвам,че е "начало".....в момента пазарната ситуация налага по друг вид маневри и организация.
Аватар
marhis
Стратег
Стратег

Мнениеот Guest » 28 Авг 2009 12:24

Таман щях да кажа че сме почти комшии по работа.

Ами да положението в нашия сектор не е много цветущо в момента. Надявам се да се пооправи в скоро време!
Guest

Мнениеот tyrsa4a » 29 Авг 2009 06:38

Момчета за Никополис има мноооого материал. Ще е много по- лесно отколкото за Ад Неструм или Филипополис например. Материала е в повече от ковачевското кале. Дори от въздух снимките се вижда целия град, докато при ковачевско кале това го няма.
Прикачени файлове
IMG_1823.jpg
Аватар
tyrsa4a
Деспот
Деспот

Мнениеот tyrsa4a » 29 Авг 2009 06:41

Ето ви една любителска снимка за пример. А иначе археолозите са снимали цеия град и го има в книги. Мога да би дам материали, включително и реконструкции на сградите по центъра. А за обиколки на града- винаги съм насреща. Хайде бе, вдигнете се и елате.
Последна промяна tyrsa4a на 29 Авг 2009 06:44, променена общо 1 път
Аватар
tyrsa4a
Деспот
Деспот

Мнениеот marhis » 29 Авг 2009 14:02

Аз съм му навит отдавна,но по снимкова материал не става...Чертежи,заснемания,графични реконструкции,размери.....нужно е много материал.
За Филипополис,археолозите са седнали,изровили всичко налично и за около 2 години са вдигнали почти всичко.Основният проблем са материалите, а вторият е че не им се занимава.Хората си тарсят изгодата "Ма то тази информацияяяя....ми не отпускат пари да я издам и ще чакам".Какво му е сложното....5 геодезиста и тотални станции и ще го смелят направо,но не....трябва да ни има по весниците,да правим открития.....ако няма злато не е новина!Какво толкова има...към всеки археоложки екип геодезисти и някои с лаптоп и графична програма?!
Аз сам се заял и малко по малко..... ;D
Аватар
marhis
Стратег
Стратег

Мнениеот Avitohol » 25 Окт 2009 08:20

marhis написа:Още е много силно казано "архитектурно студио" и " работя",но да  ;D
Той и сайта е топъл-топъл.  ;)

Сайта не е никак лош по моето скромно мнение.
Аватар
Avitohol
Administrator
Administrator

Предишна

Назад към Антични градове