Виж темата - 3D модел на Константинопол

3D модел на Константинопол

Всичко свързано с византийската империя.

3D модел на Константинопол

Мнениеот Avitohol » 23 Ное 2008 16:45

Много интересен сайт - ето линк
Аватар
Avitohol
Administrator
Administrator

Re: 3D модел на Константинопол

Мнениеот Guest » 23 Ное 2008 18:06

ОО знаем го тоя , може би е добър момент да обявя , че един археолог ме бута тука да му правя реконструкции на Преслав , и напредваме по-малко.Мога да се похваля , че стават много добри:) .

Вероятно ще има изложба но няма да е скоро понеже не е малко работа.
Guest

Мнениеот Avitohol » 23 Ное 2008 21:02

По принцип съм си ентусиаст са всичко градивно , нещата обаче стават съвсем бавно , поради кризата с имтотите и строителството малко ми намалява работата но наблягам сериозно на даскалото , същевременно се ориентирам и към алтернативни источници за изкарване на някой лев.Така , че едва ли ще мога да се захвана ефективно с нещо ново може би по-нататъка след нова година, може би март-април , ако успеем до тогава да завършим Преслав  с археолога.
Последна промяна Anonymous на 24 Ное 2008 11:43, променена общо 1 път
Аватар
Avitohol
Administrator
Administrator

Мнениеот Guest » 31 Юли 2009 15:16

Avitohol написа:По принцип съм си ентусиаст са всичко градивно , нещата обаче стават съвсем бавно , поради кризата с имтотите и строителството малко ми намалява работата но наблягам сериозно на даскалото , същевременно се ориентирам и към алтернативни источници за изкарване на някой лев.Така , че едва ли ще мога да се захвана ефективно с нещо ново може би по-нататъка след нова година, може би март-април , ако успеем до тогава да завършим Преслав  с археолога.

А кой с какво се занимава. Така като гледам може да се окажем и колеги!
Guest

Мнениеот Avitohol » 01 Авг 2009 05:50

Genesis написа:
Avitohol написа:По принцип съм си ентусиаст са всичко градивно , нещата обаче стават съвсем бавно , поради кризата с имтотите и строителството малко ми намалява работата но наблягам сериозно на даскалото , същевременно се ориентирам и към алтернативни источници за изкарване на някой лев.Така , че едва ли ще мога да се захвана ефективно с нещо ново може би по-нататъка след нова година, може би март-април , ако успеем до тогава да завършим Преслав  с археолога.

А кой с какво се занимава. Така като гледам може да се окажем и колеги!

Много странно, сега забелязвам, че поста който цитираш всъщност не е мой, а на В.Павлов. Само не ми е ясно как така се е получило че стои като постнат от мен.
Карай!
Аз съм инженер по образование и по професия.
Аватар
Avitohol
Administrator
Administrator

Мнениеот tyrsa4a » 02 Авг 2009 07:03

Аз пък съм икономист
Аватар
tyrsa4a
Деспот
Деспот

Мнениеот Guest » 03 Авг 2009 09:51

Аз съм икономист. В сферата на строителството се занимавам!
Guest

Мнениеот tyrsa4a » 05 Авг 2009 15:34

Аз съм икономист по строителство, такава ми е специалността.
Аватар
tyrsa4a
Деспот
Деспот

Мнениеот Guest » 06 Авг 2009 12:31

Къде си завършил?
Guest

Мнениеот tyrsa4a » 06 Авг 2009 15:16

Варна ВИНС
Аватар
tyrsa4a
Деспот
Деспот

Мнениеот marhis » 07 Авг 2009 18:35

Ето и нещо направено и в България:

3D реконструкция на Филипополис
Крадко представяне на албума: http://www.vbox7.com/play:b17b01e6
Хората работили по проекта (+"Вила Алмира"-Ивайловград и др.) : http://www.bsk.craigmarine.com

[img width=400 height=300]http://img151.imageshack.us/img151/6960/cam1x.jpg[/img]
Аквадукт

[img width=400 height=283]http://www.bsk.craigmarine.com/images/g/cam_1_3267_new.jpg[/img]
Базиликата
Apertae Musarum ianuae..........аut inveniam viam, aut faciam!
Аватар
marhis
Стратег
Стратег

Мнениеот Guest » 10 Авг 2009 10:02

Наистина е добро това! В България според мене не се работи достатъчно в тази насока към възстановка на античните и средновековни крепости. Много пъти съм мислил по въпроса за създаване на Неправителствена организация която да се занимава с тези репродукции. А и не само със компютърна възстановка, а и с материално възстановяване. Смятам, че ще може да се намерчт средства.
Guest

Мнениеот marhis » 10 Авг 2009 12:41

:o
Абсолютно против анастилозата на обектите!!! Примери за грозни опити предизвикали спорове в археологичните среди и изобщо...
колкото искате....."Баба Вида","Царевец","Плиска","Состра"....
Обектите трябва да се консервират и социализират,артефактите да са в музеи по места....за рекострукции да се ползват 3д модели,
макети в различни мащаби....до 1:1 ,но реалните небива да се пипат.
Подобни възтановки първо са грозни,второ се базират на предположения и вероятности и трето (от парвите 2) подвеждат
посетителите...и идните поколения!
Как да твърдим,че кулата "Баба Бида" е на векове (от 10 до 14 е строена),времето на цар Иван Срацимир е разрушена...
и сега е трактовка на съвременен архитект и правена от съвременни майстори (198...и някоя си)!!!
Това като лично мнение  :)
Аватар
marhis
Стратег
Стратег

Мнениеот Guest » 10 Авг 2009 15:10

Да! Прав си донякъде за това! Но според мене може да се помисли върху това нещо, защото така всичко стои като едни развалини (за което не искам да кажа нещо лошо), а има обекти които са добре проучени примерно както е област Разград - Абритус.
А примерно как смятате няма ли да е хубаво да се възстанови във видът му какъвто е бил стария град Абритус?
Говоря за Абритус, защото съм ходил там и ги има всички планове на града със сгради и т.н.
Guest

Мнениеот marhis » 10 Авг 2009 15:44

Само 3д реконструкции и макети....обектите не бива да се пипат.....Какво му е на "Абритус",....да се доразкрие,
консервира и разпространи като дестинация....и толкова.
Не е необходимо да се "изграждат"......все едно Гърците да вдигнат древна Атина,Турците-Троя и Хиераполис,.....Малта,Перу,Египет,....
В стремежът ни да сме различни вършим само глупости.....понякога си мисля,дали не е по добре да спрат да ги изравят поне,че каквото са изровили......@&^@#(@
Само бърз пример...От разкопаването си досега "Големите римски терми" са намалели с над 1,80....."Ятрус" е никому не известен пущинак
след заминаването на немската експедиция,преди 10 години (а е бил сензация),....."Рациария" ми е гадно дори да я коментирам.......

Трудно е да се приеме,но ние по тези земи сме си гадно племе.....да вземем новият Закон за паметниците.....да се давали на концесия,
срещу "грижа","бизнес в съседство".......е нали го играхме това вече с плажовете и парковете в планините??? Представяте ли си Хотел
сред могилите в Свещари или "Старосел" огласян от чалга,а "Червен" омирисан на кюфтета и SPA център сред руините на Хисаря......... ???
Аватар
marhis
Стратег
Стратег

Следваща

Назад към Византия